Najlepsza mama to zdrowa mama!

Category: ćwiczenia dla mam 267 0

baby-164897_1280Mamy, zwłaszcza te, które zostały nimi po raz pierwszy bardzo często zapominają o wszystkim – o całym swoim dotychczasowym życiu, dotychczasowych obowiązkach, pasjach, przyjemnościach i najbliższych, chcąc poświęcić maksymalną uwagę swojemu nowonarodzonemu dziecku. Niestety, w ferworze swoich wszystkich obowiązków związanych z dzieckiem, zapomina także o tym, co powinno być dla niej równie ważne, a może nawet ważniejsze niż ta mała istota – zapomina zadbać o siebie – o swoje dobre samopoczucie, odpoczynek i generalnie – zdrowie. Czy istnieje jakiś sprawdzony sposób na odwrócenie tej z pewnością złej – zarówno dla samego dziecka jak i dla matki tendencji? Oczywiście, że tak. W naszym artykule wszystkie młode mamy znajdą z pewnością coś interesującego także dla siebie.

Młoda mama powinna spać wtedy, kiedy śpi jej dziecko.

Ta zasada jest stara jak świat i zapewne wielu młodym mamy przekazały ją ich własne mamy. Niestety mało które chcą się stosować do tej jakże prostej metody, które gwarantuje regularny odpoczynek i regenerację sił przed kolejnym karmieniem, stawieniem następnego prania czy prasowaniem kolejnej partii pieluch i ubranek. Młode mamy, bardzo często w czasie, kiedy ich maleństwo śpi, starają się nadrobić wszystkie obowiązki domowe polegające na prasowaniu, gotowaniu sprzątaniu – niestety zapominając w tym wszystkim o własnym odpoczynku. Efekt? Młode mamy bardzo często są przemęczone, pozbawione sił witalnych, z czasem nawet chęci do życia. Niejednokrotnie popadają w depresję, która nie pozwala im nie tylko normalnie funkcjonować ale co najważniejsze – nie pozwala im na samodzielną opiekę nad własnym dzieckiem. Pamiętajcie więc drogie młode mamy – odpoczynek to podstawa szczęśliwego macierzyństwa!

Młoda mama powinna dobrze się odżywiać

To także bardzo stare hasło. Każda mama spodziewająca się dziecka stara się utrzymywać właściwą dietę – zdaje sobie sprawę z tego, że jej maleństwo znajdujące się w jej brzuchu także spożywa to, co ona. Niestety po urodzeniu wiele młodych mama powraca do swoich nawyków żywieniowych sprzed okresu ciąży, nawet wtedy, kiedy karmią piersią. Efekt? Nadmierne spożywanie cukrów, węglowodanów, zbyt małe spożycie owoców, warzyw oraz mięsa powoduje niejednokrotnie anemię, ogólne osłabienie organizmu czy chociażby trudniejszy powrót do sylwetki sprzed zajścia w ciążę.

Młoda mama powinna pamiętać o tym, że w wielu obowiązkach może wyręczać ją tato dziecka

Niestety w wielu młodych mamach budzi się taki totalny egoizm i duma, która nie pozwala im poprosić mężczyzny o pomoc. Wiele z nich traci nagle w ułamku sekundy zaufanie do ojców dziecka i nie pozwala im nosić maleństwa nawet na rekach, w obawie, że ten zrobi mu krzywdę. Nic podobnego! Ojcowie w wielu sytuacjach z powodzeniem mogą wyręczyć młodą mamę. Doskonale potrafią zająć się dziećmi, dlatego nie warto ograniczać ich pomocy do minimum, a niekiedy nawet do zera. W czasie, kiedy tata zajmuje się dzieckiem, mama w spokoju może zająć się wyłącznie sobą. Relaksująca kąpiel, zakupy, spotkanie z przyjaciółką – powinna wykorzystać ten czas na coś, co naprawdę sprawi jej wiele przyjemności.

Related Articles

Add Comment