Sporty, które można i nie warto uprawiać w czasie ciąży

Category: ćwiczenia dla mam 137 0

Czy okres 9miesięcy dla kobiety musi być kompletnym wyłączeniem się od aktywności fizycznej? Oczywiście, że NIE! Istnieją sporty, które można uprawiać w tym czasie. Oprócz tego można także znaleźć takie, które trzeba będzie unikać. Warto się o nich dowiedzieć.

Czy jest konieczność uprawiania sportów? Oczywiście, że TAK! W tym przypadku warto się zdecydować na jakąś aktywność fizyczną ponieważ to właśnie dzięki temu można pozbyć się niepotrzebnych kilogramów tuż po porodzie. Ćwiczenia, które można uprawiać to na pewno aerobik, pływanie, fitness dla kobiet w ciąży, regularne spacery, pilates, joga, jazda na rowerze stacjonarnym. Warto wybrać jakąś aktywność fizyczną spośród wymienionych. Trenując nie warto dawać z siebie 100%. Lepiej jest wykonywać ćwiczenia w sposób bardziej zachowawczy. Należy pomyśleć o tym aby tak właściwie zdecydować się na jedną aktywność fizyczną. Jeśli nie zamierzasz rezygnować z oglądania swojego ulubionego serialu to tak naprawdę pomyśl o tym aby zainwestować w rowerek stacjonarny. To właśnie dzięki temu możesz idealnie potrenować swoje mięśnie a to skutkować będzie szybką regeneracją tuż po porodzie. Potrenuje również spacery. Dlaczego to jest tak ważne? Jeśli za 9 miesięcy będziesz miała swoje potomstwo to tak właściwie pomyśl o tym aby zdecydować się na to aby rozgrzać we właściwy sposób swoje mięśnie nóg. Spacery z dzieckiem będą mogą być męczące i na pewno nie zależy Ci na tym aby na następny dzień mieć bardzo mocne zakwasy.

Są także sporty, które musisz unikać w okresie swojej ciąży. Jakich należy unikać? O ile powolny spacer może dawać spore korzyści to tak naprawdę dość intensywny jogging może być z pewnością próba nadwyrężenia twoich sił. Nie decyduj się na to ponieważ nie będzie on dawał zbyt skutecznych rezultatów. W czasie ciąży zrezygnuj z aktywności fizycznych gdzie wymagany jest kontakt z przeciwnikiem. Nie warto ryzykować życia swojego dziecka poprzez uderzenia w brzuch w koszykówce, piłce ręcznej lub piłce nożnej. W to miejsce można wybrać zdecydowanie inną bardziej bezpieczną aktywność fizyczną.

Warto także odejść od sportów sezonowych, które są bardzo często uprawiane w okresie zimy lub lata. Nie można decydować się na jazdę na nartach lub na łyżwach. Do nieszczęścia wiele nie potrzeba. Ryzyko upadku w tej sytuacji może być bardzo duże. Warto zdecydować się na to aby odejść od uprawiania tego sportu. To samo może dotyczyć okresu letniego. Na pewno nurkowanie to świetna przygoda. Będąc w ciąży należy o tym zapomnieć.

Related Articles

Add Comment