Jak mieć piękny i płaski brzuch po ciąży?

Category: ćwiczenia dla mam 277

Praktycznie każda kobieta marzy o tym, aby jej sylwetka była jak najlepsza. Panie bardziej niż panowie dbają o swój wygląd. Przez to też są więcej zdenerwowane, kiedy ich sylwetka nie należy do tych najlepszych. Szczególnie ciężko o powrót do dobrej formy po ciąży. Wielu kobietom jest naprawdę trudno uzyskać taką sylwetkę, jaką miały przed tym okresem. Na szczęście jednak są odpowiednie ćwiczenia na płaski brzuch, które pomagają w odzyskaniu znakomitej formy.

Trzeba jednak pamiętać, aby nie rozpoczynać ich za wcześnie po porodzie. Takie zachowanie mogłoby wyrządzić więcej złego, niż dobrego. Zawsze podkreślamy, że powrót do formy sprzed ciąży wymaga czasu i cierpliwości. Oczywiście osoby zdeterminowane i niesamowicie zmotywowane szybciej uzyskają zamierzony efekt, ale w niektórych sytuacjach nie należy przesadzać ze zbyt dużym zaangażowaniem. Jaki jest zestaw ćwiczeń dla kobiet, które po ciąży chcą relatywnie szybko wrócić do znakomitej dyspozycji? Na pewno warto polecić pewne czynności, które to bardzo ułatwią. Trzeba pamiętać, że aby ćwiczenia na płaski brzuch przynosiły efekt muszą być wykonywane regularnie. Należy też do nich dołączyć odpowiednią dietę, która jeszcze bardziej spotęguje ich efekt.

Wspominaliśmy już o tym, że ćwiczenia na płaski brzuch muszą być wykowane w określonym czasie po porodzie. Przyjmuje się, że kobiety mogą je wykonywać w szóstym – ósmym tygodniu po porodzie naturalnym. Co jednak z cesarskim cięciem? W tym wypadku ćwiczenia na płaski brzuch można wykonywać dopiero po dwunastu tygodniach od porodu. Oczywiście warto to skonsultować z lekarzem, albo trenerem personalnym, bo w przypadku niektórych kobiet ten czas może ulec skróceniu, a u innych może być zaś jeszcze dłuższy.

Jednym z częściej polecanych ćwiczeń jest takie, w której kobieta leży na plecach. Musi trzymać nogi lekko ugięte, a stopy i kolana powinna mieć ze sobą złączone. Następnie ćwicząca powinna rozłożyć ramiona na boki i przechylać nogi na lewą i prawą stronę. Trzeba pamiętać, żeby nie odrywać pleców od podłogi. Każde ćwiczenie powinno zostać wykonane dwadzieścia razy. Jakie są inne skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch? W jednym z nich trzeba standardowo położyć się na plecach oraz ugiąć nogi w kolanach. Następnie rozstawić stopy na szerokość bioder, a dłonie oprzeć na karku. Ćwicząca musi unieść głowę i górną część tułowia. Warto postarać się, aby broda była oddalona – choć minimalnie – od klatki piersiowej. Tę czynność należy wykonać dwa razy po dwadzieścia powtórzeń.

To rzecz jasna nie są jedynie ćwiczenia na płaski brzuch. Jest ich bowiem naprawdę sporo. Gdzie można uzyskać jak najlepszą poradę w tej kwestii? Obecnie jest naprawdę sporo trenerów i trenerek personalnych, które z pewnością pomogą każdej młodej mamie ustalić plan treningowy, który w relatywnie krótkim czasie pozwoli dojść do naprawdę bardzo dobrej formy. Warto skonsultować się z fachowcem, który pomógł już niejednej kobiecie wrócić do dyspozycji sprzed ciąży. Nie można jednak zapominać, że najwięcej zależy od danej kobiety. Jeśli będzie ona odpowiednio zmotywowana, to efekty na pewno przyjdą.

Related Articles