Artykuły dziecięce dla młodych rodziców – czyli co będzie Wam potrzebne przez pierwszych kilka miesięcy życia dziecka

Category: wychowanie 140 0

Młodzi rodzice mogą czuć się zagubieni w nowej dla nich rzeczywistości, których centralnym punktem będzie dziecko. Aby nieco przygotować się na jego nadejście, warto jest już wcześniej zadbać o wyposażenie się w odpowiednie artykuły dziecięce, które będą potrzebne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Odzież dla malucha, pieluszki i foteliki są wręcz oczywistością, ale to jedyne produkty dla dzieci, które musimy mieć zanim nasz potomek przyjdzie na świat.

Karmienie

Maluszek będzie jeść. I to całkiem sporo. W sumie jego głównymi zajęciami w ciągu pierwszych kilku tygodni będzie spanie i właśnie jedzenie. Warto jest zatem pomyśleć o tym wcześniej i zapoznać się nieco z akcesoriami, które pomogą nam lepiej podawać mu posiłki.

Jeśli początkowo mama malucha zdecyduje się na karmienie je piersią, nieoceniona okaże się dla niej poduszka do karmienia. Trzymanie noworodka w okresie połogu może być dla niej małym wyzwaniem, a później – gdy już dziecko podrośnie – stanie się ciężarem, który ciężko będzie utrzymać nie zakłócając mu spokoju w posiłku. Możesz na niej położyć dziecko i spokojnie karmić je piersią lub za pomocą butelki. Sprawdzi się ona znacznie lepiej niż zwyczajne poduszki.

Nie zapomnij również kupić butelki. Maluszki zaczynają od niewielkich rozmiarów butelek, jednak z czasem konieczny będzie zakup nieco większych. Pamiętaj o tym, aby zapoznać się z materiałem, z którego produkowana jest butelka. Wiele rodziców zwraca uwagę na to, aby były one wykonane z tworzyw bezpiecznych dla dzieci, nawet w przypadku ich nadgryzienia.

Spanie

Wiele rodziców nie potrzebuje łóżeczka dla dziecka na samym początku. Niektóre maluchy od narodzenia śpią jeszcze z rodzicami. Z pewnością jednak w czasie pierwszego roku życia maluszka, w końcu zacznie spać ono w swoim łóżeczku, dlatego zadbaj o jego zakup wcześniej, gdyż potem może po prostu nie mieć czasu.

Nowe łóżeczka dla dzieci są produkowane w oparciu o najnowsze standardy bezpieczeństwa. Nie zaszkodzi w tej kwestii odrobina rodzicielskiej przezorności i sprawdzenia, czy wszystkie elementy mebla będą zdrowe dla maluszka. Szukaj łóżeczka, które jest stabilne. Unikaj tych, które mają boczne zamknięcie, są one szczególnie niebezpieczne.

Macie już łóżeczko? Trzeba je odpowiednio wyściełać. Nie będziecie z początku potrzebować niczego wymyślnego. Wystarczy wodoodporny materac i kilka dopasowanych do rozmiarów łóżeczka prześcieradeł. Poduszki, kocyki i inne dodatki, które często dostaje się w komlecie wraz z łóżeczkiem nie powinniśmy umieszczać w nim, gdy dziecko śpi, gdyż podwyższają ryzyko śmierci łóżeczkowej.

Inne akcesoria dla dzieci

Świetnym pomysłem jest zakup huśtawki dla malucha. Będzie się ona poruszać na boki, gdy dziecko zacznie kopać lub poruszać się w środku. Jest to bezpieczne miejsce do ułożenia dziecka, a wiele maluchów wprost uwielbia być huśtane.

Zamiast krzykliwych zabawek kup swojemu maluchowi matę edukacyjną dostosowaną do jego wieku. Możesz na niej położyć noworodka, który będzie miał możliwość bawienia się wiszącymi nad nim zabawkami.

Related Articles

Add Comment