Wyprawka dla noworodka – jakie ubranka wybrać?

Category: obowiązki 98 0

Narodziny dziecka to ogromne przeżycie dla rodziców. Kompletowanie niezbędnej wyprawki dla jednych jest przyjemnością, a dla drugich problemem. Często zajmuje to naprawdę dużo czasu i jest dość uciążliwe. Oczywiście wszędzie dostępne są listy z niezbędnymi artykułami, które powinny znaleźć się w wyprawce, jednak zwykle znajdują się tam również rzeczy kompletnie nieprzydatne w pierwszych tygodniach. Doświadczone osoby zdają sobie z tego sprawę, ale przecież nie każdy je posiada. Dobry sklep dziecięcy umożliwia zakup wszystkim potrzebnych artykułów w jednym miejscu. Jest to niezwykle komfortowa i bezproblemowa opcja. Od czego zacząć?

Wyprawka na ciepłe miesiące
Kompletowanie wyprawki zdecydowanie należy rozpocząć od ubranek. Wybór wzorów oraz kolorów zależy wyłącznie od osobistych preferencji. Kupowanie ubranek błękitnych, czy też różowych jest dobrym pomysłem jeśli płeć dziecka jest znana. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby łamać stereotypy i ubierać chłopców na różowo, więc w tym temacie nie ma ograniczeń.

W pierwszej kolejności należy zakupić body, najlepiej około 4/5 sztuk. Powinny być one elastyczne i delikatne. Nie mogą posiadać uciskowych ściągaczy. Warto jest również zwrócić uwagę, czy posiadają one wystarczająco duży otwór na głowę.
Należy również zaopatrzyć się w kilka sztuk bawełnianych mięciutkich koszulek. Nie należy również zapomnieć o rozpinanych pajacykach, czy też kaftanikach. Przydadzą się również spodenki, ale wielu rodziców rezygnuje z nich w początkowych tygodniach życia z uwagi na to, że mogą one zbyt uciskać brzuszek. Decydując się na ich zakup należy sprawdzić, czy posiadają one wystarczająco luźny pas.
Warto również zakupić kilka par skarpetek, a także lekką czapeczkę. Dobrze jest posiadać również kilka cieplejszych ubranek np. sweterków. Podczas zakupów trzeba zachować umiar. Dziecko bardzo szybko rośnie, więc nie ma sensu posiadać zbyt dużej ilości ubranek dla noworodków. Lepiej zakupić absolutne minimum, a także zainwestować w akcesoria, które będą niezbędne w późniejszych miesiącach życia.

Wyprawka na zimę
W przypadku dzieci urodzonych w zimie, czy też chłodnych miesiącach, należy zakupić znacznie więcej produktów. Potrzebne będą nie tylko ubranka wyżej wymienione, ale również typowo zimowe. Niezbędne są więc śpioszki z grubego i ciepłego materiału, body z długim rękawem, czy też grube skarpetki. Ponadto trzeba posiadać kombinezon zimowy lub kurtkę, czapkę (najlepiej połączoną z szalikiem) oraz rękawice. Nie można również zapomnieć o ciepłych bucikach, najlepiej śniegowcach, które można szybko i łatwo wsunąć na stópki.

Kompletowanie ubranek na zimę to nie lada wyzwanie. Grube i polarowe ciuszki sprawdzą się podczas wychodzenia na zewnątrz, ale do przebywania w domu dziecko powinno posiadać ubranka o standardowej grubości. Zazwyczaj w pomieszczeniach panuje wysoka temperatura, a przegrzewanie dziecka nie jest najlepszym pomysłem.
Do wychodzenia na spacer konieczny będzie również ciepły śpiwór. Przyda się on już w momencie przewożenia dziecka z szpitala do domu.

Portal mampo.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Related Articles

Add Comment