Pielęgnacja noworodka

Category: obowiązki 113 0

Ważne jest, aby zrozumieć, że pielęgnacja niemowlęcia rozpoczyna się od momentu ciąży. Przyszła mama musi odwiedzić klinikę, dzięki czemu może ona mieć kontrole w celu potwierdzenia, że wszystko jest dobrze. Istnieje wiele szczepionek, jakie matka musi podjąć, aby chronić nienarodzone dziecko od niektórych potencjalnych chorób, które mogą mieć wpływ na prawidłowy rozwój dziecka w okresie ciąży, a nawet wkrótce po porodzie.

W pierwszym tygodniu po porodzie


W pierwszym tygodniu po porodzie jest czas, który zawsze jest bardzo trudny. To czas kiedy rodzice często mają wiele trudności, bo może nawet nie wiedzą, jak karmić piersią dziecko. Podczas gdy wiele osób zakłada, że karmienie piersią dziecka jest rzeczą naturalną, którą każda matka musi umieć, prawda jest dokładnie odwrotna.


Każda pierwsza matka potrzebuje czasu na naukę, jak trzymać dziecko podczas karmienia piersią, a także, jak najlepiej poradzić sobie z sutkami. Te lekcje pomogą zapewnić dziecku mleko, jakiego potrzebuje. Można uzyskać wiarygodne informacje na temat tych zagadnień z kliniki lub czytając czasopisma medyczne, w jaki sposób obsługiwać karmienie niemowląt.


Pierwsze kilka dni są bardzo ważne dla karmiących ponieważ dziecko dostaje pewną odporność na wystąpienie typowych powikłań wraz z mlekiem matki. Dzieci, które przegapią tę chwilę mają większą szansę kontaktu z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Oprócz aspektu karmienia, są jeszcze inne rzeczy, które również są bardzo ważne. Dobrze jest uświadomić sobie, że będzie się zobowiązanym do podnoszenia dziecka od czasu do czasu. Jest to specyficzny sposób na więź. Nowo urodzone dzieci są bardzo słabe i należy obchodzić się z nimi ostrożnie.


Jak podnieść nowo narodzone dziecko?


Gdy trzeba unieść dziecko do góry, należy zawsze upewnić się, że możesz trzymać je oburącz. Pierwsza ręka powinna trzymać dziecko z tyłu głowy w okolicy szyi. Druga powinna być w pasie tak, że cały ciężar dziecka jest podjęty.


Wiele osób może mieć pokusę, aby trzymać dziecko normalnie w ramionach, bo to przychodzi naturalnie. To nie powinno mieć miejsca. Ważne jest również, aby upewnić się, że nie starasz się układać dziecka w pozycji siedzącej. Trzymaj dziecko w pozycji wyprostowanej tak, jakby leżał na łóżku przez cały czas.


W momencie narodzin, łożysko, które jest łącznikiem pomiędzy dzieckiem a matką sprawia że trzeba odciąć pępowinę. Rana zawsze jest wynikiem tego cięcia. Ta rana jest często zamknięta za pomocą specjalnego opatrunku. Gdy kołek jest na miejscu, to ma tam pozostać są rana wysycha i odpada samoistnie.


Trzeba jednak poświęcić trochę czasu na co dzień, aby oczyścić to miejsce, sterylizować je i upewnić się, że pozostaje suche przez cały czas. Podczas tych kilku dni, kiedy kołek jeszcze nie spadł, należy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że ten obszar dziecka nie boli. Pieluchę należy zakładać ostrożnie, aby obszar ten miał wystarczająco dużo miejsca. Te kroki są niezbędne, ponieważ jest to bardzo proste, aby dziecko zachorowało z powodu zanieczyszczenia rany.

W pierwszym tygodniu, bardzo trudno jest zapewnić dziecku dobrą kąpieli. Jeżeli nie jesteś pewna jak to zrobić wiedz że, można po prostu uniknąć tego w ciągu pierwszego tygodnia. W tym czasie, rana z łożyska jest priorytetem którego należy wyleczyć. Nie należy w żadnym wypadku próbować zdjąć kołka – bo to może pogorszyć sytuację. Lepiej jest unikać zapewniania dzieciakowi kąpieli w tym tygodniu, niż to zrobić i stworzyć więcej problemów w odniesieniu do gojenia się rany. Powodzenia!

Related Articles

Add Comment