Gdzie najlepiej kupować ubranka dla maluchów?

Category: obowiązki 112 0

adult-18604_1280Wyposażenie dziecięcej szafy w ubranka, zwłaszcza jeśli mówimy o naszym pierwszym dziecku, jest niezwykle trudne, a przede wszystkim – bardzo kosztowne. Niestety – ubranka dla dziecka bardzo drogie. Skompletowanie wszystkiego, co konieczne w sklepach z nowymi ubrankami, kosztować może nawet kilka tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba przepłacać, a oszczędne podejście do tematu może okazać się nawet lepsze z perspektywy zdrowia naszego dziecka. Zatem gdzie można kupić całą szef pięknych i bardzo dobrych jakościowo ubranek dla dziecka? Oczywiście z sklepach z używaną odzieżą. Jest tam ich mnóstwo. Wiele z nich wcale niezniszczonych, ślicznych, niespranych. Jaką mają przewagę nad nowymi ubrankami? Przyjrzyjmy się temu z bliska:

wszystkie szkodliwe barwniki już dawno się z nich wyprały – to zdecydowanie jeden z najlepszych argumentów przemawiających za kupowaniem odzieży używanej dla najmłodszych. Wiele ubranek współcześnie produkowanych, nowych jest farbowanych w sposób chemiczny, przy użyciu bardzo silnych detergentów. Choć producenci zarzekają się, że są one w pełni bezpieczne dla skóry dziecka i dla jego zdrowia, to chemia jednak zawsze jest chemią. Aby pozbyć się jej, należy takie ubranko przynajmniej kilka razy po kupieniu uprać. Jeśli kupimy ubranka w lumpeksie, mamy pewność, że były prane przynajmniej kilka razy.

kupujemy ubranka porządne – jeśli przetrwały jednego malucha i nie podarły się, nie popruły nie przetarły to znaczy, że są wykonane z bardzo dobrego jakościowo materiału. To bardzo ważne z punktu widzenia chociażby ekonomicznego, ale także estetycznego. Poza tym – ubranka dla dzieci trzeba bardzo często prać. Biorąc pod uwagę, że przebieramy dziecko około pięciu razy dziennie, wykorzystywanie porządnych i odpornych na spieranie i niszczeniem ubranek jest bardzo dobrym pomysłem.

nie żal wyrzucać, kiedy dziecko z nich wyrośnie – dzieci, zwłaszcza te małe mają to do siebie, że bardzo szybko wyrastają z ubranek. Szkoda więc wydawać krocie na to, aby dziecko ładnie wyglądało w wózku albo w łóżeczku, skoro i tak za jakieś dwa albo trzy tygodnie ubranko nie będzie nadawało się do noszenia.

zaoszczędzone pieniądze możemy wydać na coś bardziej pożytecznego – oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby oszczędzać w jakikolwiek sposób na dziecku. Liczy się to, by jednak wydawać te pieniądze rozsądnie. Wiadomo przecież, że opieka nad dzieckiem to nie tylko kupowanie ubranek – tańszych lub droższych, ale także zapewnianie odpowiedniego jedzenia, zabawek czy najlepszej opieki medycznej.

Młode mamy! Nie bójcie się więc kompletować swoich małych ubranek dla synka lub córeczki w secondo handach. Można tam znaleźć naprawdę prześliczne, niezniszczone ubranka w bardzo dobrych cenach. Co najważniejsze – uprane kilka razy, co zdołało pozbawić je większości środków chemicznych, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić dziecku. To nie wstyd a zdrowe i racjonalne podejście do skompletowania fantastycznej dziecięcej wyprawki w przystępnej cenie.

Related Articles

Add Comment