Nuda i dziecko – fakty, które trzeba poznać

Category: wychowanie 106 0

Jedno zdanie, które jest najmniej lubiane przez rodziców – mamo nudzi mi się. Jeśli Ty także kiedyś usłyszałaś te słowo to koniecznie dowiedz się o tym co w takiej sytuacji należy zrobić. Jednak na początku dowiedz się co oznacza nuda. To pojęcie dotyczy krótkiego braku bodźców przez wolny czas. Dziecko, które się prawidłowo rozwija musi otrzymywać ciekawostki, nowości. Bardzo często może dochodzić do sytuacji iż to właśnie twój potomek samemu wymyśla sobie jakieś ciekawe zabawy. Istnieją jednak zalety, które można przypisać do nudy.

Za sprawą tego wolnego czasu możesz utworzyć dziecku bardzo przyjemną strefę do tego aby się właściwie relaksowało – to tutaj postaraj się, że dostarczyć mu pisaki, flamastry lub pastele. W specjalnym pokoju twój brzdąc będzie chciał pomalować ostatnią kolorowankę lub pomalować ciekawy obrazek.

W czasie nudy możesz podsunąć swojemu dziecku najlepsze pomysły na inspirację. Nie musisz robić tego na siłę. Wystarczy, że w odpowiednich słowach przekonasz go do tego, że nauka języka angielskiego dla dziecka w jego wieku to świetna przygoda. W taki sposób przyczynisz się do tego, że twój brzdąc wykorzysta swój wolny czas produktywnie.

Jeśli widzisz, że twoje dziecko samo się bawi – klockami lego, samochodzikami lub lalkami to tak naprawdę pomyśl o tym aby przede wszystkim zapytać go o ogólne zasady tej wymyślonej przez niego grę. W taki sposób twój brzdąc nie będzie się nudził ponieważ będzie miał twoje towarzystwo.

Kto jest wzorem dla dziecka? Oczywiście, że rodzice. Staraj się pokazać dziecku, że także masz swój pomysł na wolny czas. Zamiast po przyjściu z pracy oglądać cały dzień telewizję zdecyduj się na to, że pokażesz dziecku jak świetnie czytasz książkę lub uprawiasz sport. Takie dobre nawyki mogą idealnie wpłynąć na twojego malucha. Zamiast siedzieć na komputerze będzie chciał poczytać książkę lub wyjść na dwór pobiegać lub pojeździć na rowerze. Daj mu dobry przykład a przyczynisz się do jego prawidłowego rozwoju. Nie pokazuj dziecku, że narzekasz i mówisz iż nie masz nigdy czasu. Odejdź od takiego schematu. Jeśli ktoś chcę do znajdzie wolną chwilę w tym celu aby pobawić się z dzieckiem, przeczytać jakąś interesującą książkę czy wybrać się na rower.

Related Articles

Add Comment