Jak urządzić salon?

Category: Bez kategorii 45 0

Salon do jedno z najczęściej użytkowanych pomieszczeń. Spędzamy w nim sporo swojego codziennego czasu. To właśnie tutaj zwykle odpoczywamy, oglądam filmy, spędzamy czas z dziećmi, przyjmujemy gości i często także spożywamy posiłki. Wato zatem zadbać o to, abyśmy dobrze się czuli w pokoju dziennym. Odpowiedni nastrój to jedno, ale niezwykle ważne jest także wyposażenie salonu. Z całą pewnością nie może zabraknąć w nim funkcjonalnych i estetycznie wyglądających mebli. Na jakie meble do salonu więc się zdecydować?

Jak urządzić salon?
Salon pełni rolę reprezentacyjną, gdyż to właśnie tutaj przyjmujemy gości i spędzamy większość czasu za dnia. Pomieszczenie to powinno zatem być przestronne, eleganckie i jednocześnie praktyczne. Pojawia się jednak pytanie, jak osiągnąć pożądany efekt? Chociaż mamy do dyspozycji szeroki wachlarz wyboru, to wcale nie jest tak łatwo zdecydować się na konkretne meble. Jedni stawiają na meble nowoczesne, inni zaś wybierają te klasyczne. Mnogość kolorów i kształtów sprawia, że można urządzić salon zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i preferencjami. Jeśli stawiamy na uniwersalne rozwiązania, to z pewnością warto zdecydować się na nowoczesny wystrój, czyli na prostotę i elegancję.

Jeśli natomiast mamy przestronny salon, to możemy pozwolić sobie na urządzenie go w stylu klasycznym. Wystrzegać należy się jednak przy tym zbyt masywnych mebli i przepychu, przez co niepotrzebnie utrudnimy sobie tylko poruszanie się po salonie. Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem, to zbyt duża ilość mebli sprawi, że optycznie jeszcze bardziej zmniejszymy wnętrze. Z kolei w przypadku pokoju dziennego połączonego z kuchnią, zaleca się postawić na spójny wystrój, czyli na meble pasujące do siebie pod względem stylu i kolorystyki.
Jaką rolę ma pełnić salon?
Bardzo istotne podczas urządzania salonu jest to, jaką tak naprawdę będzie pełnić on rolę? Niektórzy używają pokoju dziennego tylko do przyjmowania gości i oglądania TV, a inni spędzają w nim swój wolny czas z dziećmi i spożywają wspólnie posiłki. Czasami salon służy także do tego, aby przenocować gości. Jeśli zatem salon posłużyć ma także za jadalnię, to należy zadbać o wyposażenie go w duży stół lub mniejszy, ale rozkładany. Wielkość stołu tak naprawdę uzależniony jest od liczby domowników i dostępnej przestrzeni. Z kolei pokój dzienny, który ma pełnić rolę pomieszczenia do spania, powinien zostać wyposażony w wygodną kanapę czy sofę. Powinna być ona zarówno wygodna, jak i elegancka.
Jaka kolorystyka mebli?
Nie bez znaczenia jest wybór barw do salonu. Warto sięgnąć po meble w intensywnych kolorach, co nada wnętrzu charakteru, szczególnie jeśli ściany mają jasne i stonowanie kolory. Godne polecenia są skórzane kanapy/sofy, które elegancko się prezentują. Nie warto jednak stawiać na zbyt ciemne meble do salonu, gdyż każda drobinka kurzu będzie mocno widoczna. Zasada jest taka, żeby do ścian o intensywnych kolorach wybierać meble jaśniejsze i bladziej stonowane. Z kolei w przypadku jasnych ścian, sprawdzą się meble w kontrastowych kolorach.

Więcej porad znajdziesz na albmart.pl

Related Articles

Add Comment