Gdzie na ferie zimowe z dziećmi?

Category: wychowanie 143 0

sweden-104689_1280Wszystkie dzieci czekają na ferie zimowe. Rodzice zaś zastanawiają się, jak zorganizować czas swoim pociechom. Najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd na wypoczynek rodziców z dziećmi i spędzenie choćby jednego z dwóch tygodni ferii. Ale to gdzie spędzą dzieci ferie zależy od wielu czynników, które nie zawsze są zależne od nas.

Rodzinny wyjazd w góry

Wyjazd w góry, to zarówno dla dzieci jak rodziców mnóstwo atrakcji. Organizowane są kuligi, gry i zabawy na śniegu. Okazje do profesjonalnej nauki jazdy na nartach dla dzieci. Rodzice z dziećmi mogą spędzać czas na stoku albo na spacerach. Czyste powietrze, ciekawe krajobrazy to sprawi, że nikt nie będzie się nudził. Wszyscy skorzystają z okazji, aby pobyć ze sobą i pogłębić więzi i poprawić relacje.

Wyjazd za granicę

Coraz częściej rodziny decydują się na wyjazd z dziećmi za granicę. Nie wszyscy lubią śnieg i mróz. Wybierają więc ciepłe kraje, gdzie można odpocząć na słonecznej plaży i popływać w morzu. Takie oferty jednak należy wybierać z dużym wyprzedzeniem, aby dokonać rezerwacji. Musimy mieć także pewność, że w pracy otrzymamy urlop w danym terminie.

Ferie u dziadków

Jednak jak to w życiu bywa nie zawsze obojgu rodzicom udaje się wziąć urlop w tym samym czasie. Co wtedy? Sami pamiętamy, jak na ferie rodzice zawozili nas do dziadków i problem mieli „z głowy”. Dzisiaj także wielu korzysta z tego rozwiązania. Dziadkowie lepiej wtedy poznają swoje wnuki. Nawiązują się więzi rodzinne. Wnukowie mogą poznać lepiej swoje rodziny i dowiedzieć tego, czego rodzice im nie powiedzą, np. jak kiedyś dziadkowie spędzali wolny czas, jakie były i zabawy w zimie.

Dzieci w mieście

W czasie ferii dzieci mogą uczęszczać na różnego rodzaje warsztaty organizowane w osiedlowych klubach lub przy świetlicach szkolnych, do których uczęszczają dzieci. Mają wówczas zajęcia tematyczne, ruchowe i plastyczne, muzyczne i sportowe. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Takie rozwiązanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców, którzy mają wówczas pewność, że ich pociechy są bezpieczne i zadowolone. Czas ferii jest bardzo dobrym momentem, aby zapisać dziecko na jakieś kursy, które pozwolą mu poszerzyć wiedzę z danego tematu. Rodzice powinni wcześniej zasięgnąć opinii, gdzie są one organizowane i w jakich godzinach.

Wypoczynek starszych dzieci

Rodzice, którzy mają dzieci w wieku nastoletnim, muszą brać pod uwagę ich zainteresowania. Najczęściej nastolatek ma już swoje wizje spędzania ferii i jeśli rodzic nie ma pomysłu na spędzenie wolnego czasu zazwyczaj zostawia dziecko w domu. Jednak muszą szczególnie uważać z kim spotyka się ich dziecko. Zagrożenia, uzależnienia są dziś bardzo blisko naszych dzieci. Ufajmy swoim dzieciom, ale bądźmy też czujni.

Zapewnienie bezpiecznej zabawy podczas ferii to wyzwanie dla wszystkich. Rodzice zarówno małych jak i dużych dzieci powinni szczególnie wybierać sprawdzone miejsca wypoczynku czy to osiedlowe kluby czy to miejscowości w kraju albo za granicą. Niech będzie to czas wypoczynku, który doda wszystkim energii i sił na kolejne półrocze, po którym będą upragnione przez dzieci wakacje.

 

Related Articles

Add Comment